Góly :
 2' súper
0:1
3' Tóth (Kövér) 1:1
5' Danko (Tóth, Kövér) 2:1

2:1
1.9.2009

MFK Košice - AS Trenčín
Góly :
7' súper 0:1

0:1
1.9.2009

MFK Košice - MFK Petržalka
Góly :
 6' súper
0:1
10' súper
0:2
15' súper 0:3

0:3
1.9.2009

MFK Košice - Milk Agro Prešov
Góly :
1' Ferko (Danko, Tóth) 1:0
2' Ferko 2:0
3' Tóth (Danko, Miňo)
3:0
8' M.Šlehofer (Pekarčík, Ožvoldík) 4:0
11' Tóth (Danko)
5:0
12'
Tóth (Kövér, Ferko)
6:0
12' Danko (Tóth) 7:0

7:0
1.9.2009

MFK Košice - FA Nitra
Góly :
 3' Danko (Norko)

Góly :
 2' súper

U 10 Druhé miesto na turnaji v B. Bystrici

Turnaj v Banskej Bystrici (U- 10, ročník 2000), utorok 1. 9. 2009 Hrací čas: 1 x 20 minút, počet hráčov: 6+1

Turnaja sa zúčastnili: R. Coma, E. Kantorík, T. Kadík, L. Porubčanský, R. Moravec, M. Pažický, O. Sobol, L. Ihnatišin, Š. Vakula, J. Slatinský, P. Sekerka, R. Gerebenits, J. Chládecký, S. Jurovec, M. Labaj,

Výsledky:
1. Prešov - MŠK Žilina U- 10   1:2 (Labaj, Moravec)
2. FC Nitra - MŠK Žilina U- 10   1:0
3. AS Trenčín - MŠK Žilina U- 10    0:3 (Kadík, Sekerka 2x)
4. MFK Košice - MŠK Žilina U- 10   0:1 (Gerbenits)
5. Dukla B. Bystrica - MŠK Žilina U- 10  1:2 (Kadík, Sekerka)
6. MFK Petržalka - MŠK Žilina U- 10  1:0

Konečné umiestnenie – 2. miesto.

Dnes sme si v Banskej Bystrici zmerali sily s kvalitnými súpermi z celého Slovenska. Až na zápas s Nitrou sme na turnaji podali slušný kolektívny výkon a zaslúžene skončili na druhom mieste. Škoda, že sme sa nepoučili z vlastných chýb a tak, ako minule proti Dubnici, tak aj dnes proti Nitre sme nastúpili s veľkým rešpektom, výsledkom čoho bol katastrofálny výkon proti tomuto súperovi. Naše ostatné zápasy boli herne v poriadku, videli sme veľa pekných akcií, z ktorých sme mohli streliť aj viac gólov.
Z individuálnych výkonov chcem vyzdvihnúť Patrika Sekerku, ktorý bol náš najlepší strelec.

zdroj: MŠK Žilina

FA Nitra

KOMENTÁR K TURNAJU

Posledný deň prázdnin sme sa zúčastnili na veľmi silne obsadenom turnaji v Banskej Bystrici. Na turnaji sa okrem nášho mužstva zúčastnili aj mužstvá MFK Petržalka, MFK Košice, AS Trenčín, Dukla B. Bystrica, MFK Žilina a Agro milk Prešov, teda skoro kompletná slovenská špička v kategórii U10, čo pridalo turnaju na príťažlivosti.

Turnaj sme otvorili zápasom proti MFK Petržalka. Súpera sme nepoznali, a po víťazstve na Vafík cupe budil rešpekt. Otváracie stretnutie sme však zvládli v pohode. Od začiatku sme mali hernú prevahu, ktorú korunoval Adam gólom. Hra sa aj naďalej odvíjala pred súperovou bránkou, ďalšie naše šance však už zostali nepremenené. Súper ohrozil našu bránku prakticky iba raz, Jakub mal však dobre postavené tyče, takže na našom víťazstve 1:0 sa nič nezmenilo.

V druhom zápase sme nastúpili proti veľmi silnému celku MFK Žilina. Výbornou krídelnou hrou a výbornou hrou obrany sme získali územnú prevahu a chalani si dokázali vytvárať dostatok príležitostí. Gólovo sa dokázal presadiť znovu Adam a potvrdil že v kategórii U10 už dnes predstavuje neprehliadnuteľnú osobnosť. Súper po góle hru vyrovnal a ukázal aj on svoje kvality. Obrana však pracovala zodpovedne a tak našu bránku vážnejšie neohrozil. Zápas sme zdarne doviedli k víťazstvu 1:0.

V treťom stretnutí sme narazili na dovtedy neporazený Trenčín. Stretnutie splnilo to, čo sa od neho čakalo. Hral sa veľmi dobrý futbal na oboch stranách. O osude stretnutia znovu rozhodla výborná hra na krídlach a istota v obrane. V týchto činnostiach sme boli pred súperom predsa len o krok vpredu. Najmä prvý Leonardov gól padol po ukážkovej práci Ľuboša a Adama na krídle, keď biliardovú akciu zakončil Leo prakticky do prázdnej bránky. Druhý gól dosiahol David Poliak po výborne zahratom rohu, aj za prispenia trenčianskeho obrancu, ktorého dostal pod tlak výbornou hrou telom Ľuboš. Súpera tento moment definitívne zlomil a o našom víťazstve už nebolo pochýb. A tak sme silný Trenčín po výbornom výkone zdolali 2:0.

V ďalšom stretnutí proti MFK Košice sa na chalanoch začala prejavovať únava z trojdňového sústredenia v Braväcove. Odkiaľ sme priamo cestovali na tento turnaj. Zápas bol vyrovnaný. Na rozdiel od súpera sme si dokázali aj vytvárať šance. Adam ani Leo si však so svojimi tutovkami nedokázali tento krát poradiť. A tak prišiel trest v podobe dvoch brejkov súpera. Košice boli mimoriadne efektívne. Svoje dve strely na našu bránku dokázali premeniť na dva góly. Je chváli hodné, že mužstvo sa ani za tohto stavu nezlomilo. Súpera sme zavreli pred jeho bránku. Vytvorili sme si dostatok šancí, avšak ujala sa iba Leova strela , a tak sme na turnaji utrpeli prvú prehru 1:2.

Po ani nie 5 minútovej prestávke sme v 30 stupňovej horúčave nastúpili proti Banskej Bystrici. Unavený aj z ťažkého zápasu s Košicami sme sa na ihrisku doslova trápili. Aj keď úvod bol sľubný a v prvých minútach zápasu sme zahrávali 7 rohov. Súper postupne hru vyrovnal a treba uznať, že remízu sme uhájili aj vďaka dvom výborným Vladovým zákrokom v bránke.

Pred posledným zápasom s Prešovom sme únavu zo seba striasli. V zápase sme dominovali a s prehľadom zvíťazili 4:0. Potešili najmä nádherné góly Sebastiana a Davida Darnadiho. Tento výsledok mal však ešte jeden zvláštny punc, keďže znamenal naše víťazstvo na tomto náročnom turnaji.

Na turnaji zloženom len zo slovenských mužstiev sme hrali po roku. Máme radosť, že sme sa dokázali presadiť aj v takto silnej konkurencii, a na turnaji sme zvíťazili. Mužstvá ako Žilina, Trenčín, Petržalka, Košice či Banská Bystrica by sa dokázali určite presadzovať aj v zahraničí, vzhľadom k ich vysokej kvalite. Je na škodu veci, že v našom futbale sa im k tomu nevytvárajú podmienky (snáď len s výnimkou Trenčína).
Naše mužstvo vie o tom tiež svoje. Veď práve naša snaha po konfrontovaní sa s kvalitou v zahraničí narazila na odpor časti predstaviteľov nášho predchádzajúceho klubu FC Nitra, pričom financie v tom vôbec nehrali žiadnu rolu. Ak nebude futbalovo zdatná mládež, nebudú ani dospelí a ani reprezentácia. Futbalu zdar!