MFK Košice - ŠK Badín                               4:2 (3:1)   [Video] [Video]
3' súper
0:1
4' Masrna
1:1
7' M.Šlehofer (Miňo)
2:1
15'
Kuľbaga (Masrna, Pekarčík)
3:1
16'
M.Šlehofer (vlastný)
3:2
19'
Gašparík (Kövér)
4:2

28.11.2009
MFK Košice - ŠŠK Junior Čaňa                 12:2 (8:2)   [Video] [Video]
 Góly :
1' Pekarčík (Ferko, Kuľbaga)
1:0
3' Pekarčík (Ferko)
2:0
5' Miňo
3:0
7'
Pačinda (Elexa)
4:0
9'
Tóth (Gašparík, Kövér)
5:0
11'
Pekarčík (Masrna)
6:0
13'
Pekarčík (Kuľbaga, Masrna)
7:0
13'
M.Šlehofer
8:0
 14' súper
8:1
 14' súper
8:2
 17' Tóth (Gašparík)
9:2
 17' Kövér (Tóth)
 10:2
 20' Masrna (Ferko)
11:2
23'
Miňo (Pačinda)
12:2

28.11.2009
MFK Košice - ŽP Šport Podbrezová           1:2 (0:2)  [Video] [Video]
Góly :
2' súper
0:1
8' súper
0:2
17' Tóth
1:2

28.11.2009
MFK Košice - FK Raven P.Bystrica            8:2 (4:1)
   [Video] [Video]
Góly :
4' Tóth
1:0
7' súper
1:1
9' Tóth (Gašparík, Kövér) 2:1
14'
Tóth (Gašparík) 3:1
15'
Šmajda (Gašparík)
4:1
17'
Ferko (Pekarčík)
5:1
18'
Pekarčík
6:1
28'
súper
6:2
29'
Pačinda (Miňo)
7:2
30'
Pačinda (M.Šlehofer)
8:2

Strelci : Tóth 11, Pekarčík 5, Pačinda 4, Miňo 2, M.Šlehofer 2, Kövér 2, Masrna 2, Kuľbaga, Gašparík, Šmajda, Ferko
Asistencie : Gašparík 11, Masrna 3, Ferko 3, Kövér 3, Miňo 3, Kuľbaga 2, Pekarčík 2, M.Šlehofer 2, Elexa, Tóth, Pačinda

Čo píšu iní

MFK Košice - Triumf našich prípravkárov na 2. ročníku turnaja RODOCUP      odkaz na článok

MFK Košice a firma RODO usporiadali v sobotu 28. novembra 2009 v telocvični Hotelovej akadémie v Košiciach 2. ročník turnaja RODOCUP, ktorý je určený futbalovým prípravkam v kategórii hráčov do 10 rokov. Chlapci s ročníkom narodenia 2000 a mladší bojovali počas celého dňa o prvenstvo na vydarenom podujatí. „Celý turnaj mal vydarený priebeh, všetko prebehlo hladko a bez problémov. Hralo sa najspravodlivejším systémom každý s každým, pričom jeden zápas sa hral na dvakrát 15 minút, takže chlapci si schuti zahrali, pretože zvyčajne sa hráva na týchto turnajoch jeden zápas iba na dvanásť minút,“ hovoril o turnaji Peter Pach, tréner našich prípravkárov v kategórii do 10 rokov.

Na radosť všetkých v MFK Košice, víťazmi turnaja sa stali práve naši chlapci. „Odohrali sme zápasy proti kvalitným súperom, predovšetkým Podbrezová, Badín a Považská Bystrica majú ozaj kvalitné družstvá. Aj napriek prehre s Podbrezovou sme na turnaji celkovo triumfovali. Zápas s Podbrezovou mal vysokú kvalitu a vyrovnaný priebeh, nepremenili sme v ňom viacero gólových šancí a mali sme menej šťastia ako súper. Proti Badínu sme mali miernu hernú prevahu, presadili sme sa strelecky. Výsledok a víťazstvo nad Považskou Bystricou hovorí o našej dominancii, ale priebeh zápasu nebol až taký jednoznačný ako hovorí výsledok. Zápasy proti Čani a Šaci mali jednoznačný priebeh, na ihrisku sme dominovali,“ hodnotil všetkých päť zápasov tréner našich prípravkárov z družstva do 10 rokov Peter Pach.

Na turnaji reprezentovalo MFK Košice týchto trinásť hráčov: Daniel Bender - Tomáš Šmajda, Filip Kövér, Ronald Gašparík, Dominik Tóth, Vladimír Masrna, Marek Ferko, Michal Kuľbaga, Matúš Pekarčík, Lucián Miňo, Matúš Šlehofer, Ondrej Elexa, Adrian Pačinda. „Všetci sa zapojili do zápasov, všetci dostali šancu. Mali sme tri štvorice hráčov, ktoré sme vždy striedali v pravidelných trojminútových intervaloch. Príjemne ma prekvapili všetci hráči. Najlepším strelcom turnaja bol Tóth, za najlepších hráčov nášho tímu vyhlásili organizátori Šmajdu a Masrnu, za veľmi dobré výkony by som pochválil aj ďalších dvoch jednotlivcov, Kövéra a Gašparíka.“

Organizátori pripravili pre všetkých účastníkov okrem občerstvenia množstvo ocenení. Poháre a medaily dostali všetci hráči, individuálne ocenenia si odniesli Patrik Begáň z Považskej Bystrice (najlepší hráč), Dominik Tóth z MFK Košice (najlepší strelec) a Ján Sarvaš z Podbrezovej (najlepší brankár). Čerešničkou na torte bolo žrebovanie tomboly o horský bicykel. „Šťastie sa usmialo na nášho hráča Vladimíra Masrnu,“ doplnil tréner Peter Pach.

FK Raven Považská Bystrica - Druhé miesto v Košiciach
            odkaz na článok

publikované 29.11.2009

Prípravka 2000 na turnaji poriadanom MFK Košice

Prípravka FK Raven Pov. Bystrica, ročník narodenia 2000 sa dňa 28. 11. 2009 zúčastnila kvalitne obsadeného turnaja na východe Slovenska v Košiciach za účasti 6 mužstiev, ktoré odohrali zápasy každý s každým, v hracom čase 2x15 minút. Chlapci odohrali päť zápasov s kvalitnými súpermi, ktoré sa hrali prakticky bez prerušenia, nakoľko po stranách ihriska sa hralo na mantinely. Počas turnaja predviedli pekný kolektívny výkon, ale aj individuálne akcie ukončené množstvom strelených gólov. Ale nevyhli sme sa po štyroch kvalitne odohratých zápasoch ani ,,nášmu výbuchu“ počas absolvovaných turnajov a aj napriek tomu, že nám na celkové prvenstvo stačila remíza, tak sme zápas s MFK Košice nezvládli a prehrali smutných 2:8. Turnaj v Košiciach nám predstavil nových súperov a určite splnil účel. O góly sa podelili Patrik Begáň 6, Marek Kvašay 5, Jakub Pavlovič 4, Peter Urgoš 2, Filip Galko, Slavomír Svorada a brankár Erik Filípek po jednom. Nakoniec sme získali krásny pohár, ktorým sa môžu chlapci popýšiť za 2. miesto po výsledkoch:

Turnaj odohrali :

Erik Filípek, Patrik Begáň, Eduard Chovanec, Marek Kvašay, Jakub Pavlovič, Samuel Balušík, Peter Urgoš, Slavomír Svorada, Filip Galko, tréner: Kamil Begáň, vedúci : Peter Kvašay.

Za svoje výkony boli najlepšími hráčmi mužstva FK Raven Pov. Bystrica vyhlásení Marek Kvašay a Patrik Begáň, ktorý sa podľa vyhodnotenia organizátora navyše stal aj najlepším hráčom celého turnaja.