3' Danko (Gašparík)
2:0
8' Tóth (Gašparík)
 3:0
17' Danko (Gašparík, Tóth)
4:0
21' Kuľbaga  5:0
22' Gašparík (Šmajda)
6:0

30.1.2010
FK Čaňa I. žltí - Miniliga Talentov Prešov (SK)
Góly :
 3:0
 2' Tóth (Šmajda, Danko)
1:0
13' Danko (Gašparík, Kövér)
2:0
16' Pekarčík (Hričina)
3:0

30.1.2010
FK Čaňa I. žltí - FK NIVA-Svitanok Vinnica II. (UA)
Góly :
 8:0
1' Danko (Šmajda)
1:0
2' Gašparík (Danko)
2:0
5' Hričina (Sedlák)
3:0
7' Gašparík (Kuľbaga)
4:0
14' Šmajda
5:0
21' Masrna (Gašparík)
6:0
21' Danko
7:0
22' Danko (Šmajda)
8:0

31.1.2010
FK Čaňa I. žltí - KSDUSSHOR "Darnica" Kiev (UA)
Góly :
 9:0
1' Danko (Gašparík, Tóth)
1:0
6' Forgáč (Gašparík, Sedlák)
2:0
12' Tóth (Kövér, Danko)
3:0
15' Gašparík (Forgáč, Šmajda)
4:0
17' Pekarčík (Gašparík)
5:0
18' Masrna (Danko, Tóth)
6:0
19' Danko (Kövér, Gašparík)
7:0
23'
Masrna (Kövér, Tóth)
 8:0
25' Tóth (Kövér)

7:1
3' Tóth (Gašparík, Kövér)
1:0
5' Danko (Kövér)
2:0
12' Tóth (Gašparík)
3:0
20' Forgáč (Pekarčík, Kuľbaga)
4:0
22' Forgáč (Kuľbaga)
5:0
22' Danko (Tóth, Gašparík)
6:0
23' Gašparík (Danko)
7:0
25'
súper
 7:1

Štvrťfinále
1.2.2010
FK Čaňa I. žltí - 1. FC Tatran Prešov I. (SK)
Góly :
 6:1
1' Gašparík
1:0
11' Tóth (Gašparík)
2:0
13' Gašparík (Kövér)
3:0
21' súper
3:1
22' Danko (Sedlák)
4:1
23' Danko (Gašparík)
5:1
24' Danko
6:1

Semifinále
1.2.2010
FK Čaňa I. žltí - FK OEZ Letohrad (CZ)
Góly :
 0:1
18' súper
0:1

O 3.miesto
1.2.2010
FK Čaňa I. žltí - MFK Košice (SK)
Góly :
 1:0
19' Danko
1:0

Strelci : Danko 14, Tóth 8, Gašparík 7, Masrna 3, Forgáč 3, Pekarčík 2, Kuľbaga, Hričina, Šmajda
Asistencie : Gašparík 14, Kövér 8, Danko 6, Šmajda 5, Tóth 5, Kuľbaga 3, Sedlák 3, Hričina, Forgáč, Pekarčík

Zostava FK Čaňa I. žltí

Vladimír Masrna - Tomáš Šmajda, Filip Kövér, Dominik Danko, Ronald Gašparík, Dominik Tóth - Michal Kuľbaga, Ivo Sedlák, Daniel Hričina, Matúš Pekarčík, Štefan Forgáč

Zostava FK Čaňa II. modrí

Leo Petrovský - Marko Lyocsa, Miroslav Gera, Lukáš Dura, Bruno Klembala, Matej Prachár, Adam Lumtzer, Jakub Škovran, Damian Čarny, Tomáš Pancurák, Zoltán Dieneš

13
 2.  S.C. F.C. Siculum Miercurea-Ciuc (RO)

Osemfinále
1. FC Tatran Prešov I. (SK) - MŠK Fomat Martin  (SK)                                     1:0
FK Spartak Ivano-Frankovsk (UA) - OŠK Istebné (SK)                                   0:0 PK (2:3)
FK NIVA-Svitanok Vinnica I. (UA) - FK "Auska" Alytus (LT)                          1:4
Miniliga Talentov Prešov (SK) -
S.C. F.C. Siculum Miercurea-Ciuc (RO)    0:2
Dinamo Kiev I. (UA) - UKS MDK Płock (PL)                                                        4:0
MFK Košice (SK) - FK NIVA-Svitanok Vinnica II. (UA)                                     2:0
Dinamo Kiev II. (UA) - FK OEZ Letohrad (CZ)                                                     0:2
FK Čaňa I. žltí (SK) - FS Uzhgorod (UA)                                                              7:1

Štvrťfinále
1. FC Tatran Prešov I. (SK) - FK Čaňa I. žltí  (SK)                                             1:6
OŠK Istebné (SK) - FK OEZ Letohrad (CZ)                                                         0:2
FK "Auska" Alytus (LT) - MFK Košice (SK)                                                       1:1 PK (1:2)
S.C. F.C. Siculum Miercurea-Ciuc (RO) - Dinamo Kiev I. (UA)                       0:3

Semifinále
FK Čaňa I. žltí (SK) - FK OEZ Letohrad (CZ)                                                       0:1
MFK Košice (SK) - Dinamo Kiev I. (UA)                                                               0:3

O 3.miesto
FK Čaňa I. žltí (SK) - MFK Košice (SK)                                                                1:0

Finále
FK OEZ Letohrad (CZ) - Dinamo Kiev I. (UA)                                                      2:2 PK (0:2)

Najlepší jednotlivci

Najlepší strelec  : Dominik Danko - FK Čaňa I. žltí (SK)
Najlepší brankár : Mykyta Kravchenko - Dinamo Kiev I. (UA)
Najlepší hráč       : Ugnius Lenkauskas - FK "Auska" Alytus (LT)

All Stars               : Mykyta Kravchenko - Dinamo Kiev I. (UA)
                                Ondrej Elexa - MFK Košice (SK)
                                Filip Kövér - FK Čaňa I.žltí (SK)
                                Dominik Danko - FK Čaňa I. žltí (SK)
                                Tomáš Mikyska - FK OEZ Letohrad (CZ)
                                Dmytro Tulin - Dinamo Kiev I. (UA)

Hodnotenie trenéra

Po známych udalostiach sme tohto roku štartovali na tomto medzinárodnom turnaji pod hlavičkou FK Čaňa s dvomi družstvami. Družstvo „Žltých“ pozostávalo z „ostrieľaných“ hráčov, ktorí absolvovali už viaceré takéto turnaje. Družstvo „Modrých“ tvorili chlapci, ktorí boli na takomto turnaji prvýkrát, posilnení kmeňovými hráčmi z Čane.

Družstvo Modrých malo v skupine veľmi silnú konkurenciu, čo sa prejavilo na výsledkoch. Skúsenosti z týchto zápasov sú však na nezaplatenie. Hrať proti družstvu ako Dynamo Kyjev je zážitok. Veľmi dobre zachytal Leo Petrovský, ktorý to nemal vôbec ľahké a za predvedené výkony si zaslúži moje veľké uznanie. Aj ostatní chlapci sa snažili a robili čo bolo v ich silách, ale na týchto súperov zatiaľ nestačili. Musím ich pochváliť za to, že bojovali aj za nepriaznivého stavu až do konca v každom zápase.

Družstvo Žltých zohralo v skupine výborné zápasy nielen čo sa týka výsledkov, ale hlavne predvedenou hrou. Spolupráca na 1-2 dotyky, krásne akcie zakončené gólmi neraz roztlieskali aj nezainteresované obecenstvo. Do osemfinále sme postúpili z prvého miesta a v ňom sme hladko prešli cez Užhorod. Zostávajúce zápasy sme odohrali v Mestskej hale, kde sa nehralo na mantinely ale na autové čiary. Tieto podmienky nášmu štýlu hry nevyhovovali. Na malej ploche s desiatimi hráčmi bola lopta každú chvíľu v aute, hra sa kúskovala a nemala spád. Naopak toto vyhovovalo družstvám zameraným na defenzívu a deštrukciu akcií súpera. Prejavilo sa to už vo štvrťfinálovom zápase s Tatranom Prešov. Ťažšie sme sa rozbiehali, ale nakoniec sme dosiahli hladké víťazstvo. V semifinálovom zápase proti Letohradu sme nepredviedli hru, ktorá nám priniesla úspech v predchádzajúcich zápasoch. Chýbala ľahkosť, uvoľnenosť, nohy zväzovala nervozita a obava zo zlyhania. Hoci sme v zápase mali miernu prevahu, nedokázali sme ju potvrdiť strelením gólu. Naopak súper dal šťastný gól a postúpil. Sklamanie bolo veľké a čiastočne ovplyvnilo ďalší zápas o 3. miesto proti našim bývalým spoluhráčom z MFK Košice. Súper stavil všetko na defenzívu a dopredu sa dostával len po odkopoch z vlastnej polovice. Našu bránu ohrozovali zo štandardných situácií z autových kopov. Chlapci sa ťažko presadzovali cez obranný val sústredene čakajúci na náš útok pred vlastnou bránou. Nakoniec sme sa presadili a po góle Dedeho sme vyhrali a vybojovali bronzové medaily.

Neobhájili sme síce 2.miesto z minulého roku, ale predvedená hra v skupine, potlesk obecenstva, prejavy uznania známych aj cudzích ľudí po vzhliadnutí našich zápasov je pre mňa viac ako desať zlatých medailí. Je to znamenie, že smerujeme správnym smerom. Kvalitu našej hry ocenili aj organizátori turnaja individuálnymi cenami. Dede (Dominik Danko) si vystrieľal titul najlepšieho strelca turnaja. V najlepšej päťke turnaja figurujú Dede a Filip Köver. Pochváliť treba aj ostatných hráčov hlavne tým z prvej päťky : Rony Gašparík, Dominik Tóth, Tomáš Šmajda a „žolík – univerzál“ Vlado Masrna. Veľmi dobré výkony podávali Miško Kuľbaga, Matúš Pekarčík, Števko Forgáč, Ivo Sedlák a Dano Hričina.

Fotogaléria

Ďalšie odkazy

Čo píšu iní

OŠK Istebné   odkaz

OŠK Istebné U 10
V tejto vekovej kategórii Istebňanci na rozdiel od starších hráčov, neočakávali nejaké výrazné presadenie, keďže je to novotvoriaci sa tím, ktorý nie je spolu ani jeden rok. Nováčikovskú daň zaplatili hneď v úvodnom skupinovom zápase proti FK Čaňa, ktorý nezvládli a technicky vyspelejšiemu družstvu podľahli vysoko 0:6. Ešte v ten istý deň nastúpili proti Darnici Kyjev z Ukrajiny. Vo vyrovnanom zápase sa chlapci chytili iniciatívy a dvoma zlepenými gólmi T. Slosarčíka súperovi nedali čas a ani šancu z výsledkom niečo urobiť.
Povzbudení týmto výsledkom a s väčšou sebadôverou, na druhý deň nastúpili proti domácim talentom z Prešova. Niektoré výborne hrajúce individuality z domáceho výberu, im už od začiatku zápasu dávali najavo, že zápas bude veľmi ťažký. Novovytvorená obrana však šliapala na plné obrátky, čoho dôsledkom bolo, že dvakrát v zápase hrali oslabení o jedného hráča. Paradoxne, práve v jednom z oslabení, sa im podarilo po akcii Slosarčík - Noga druhému menovanému zápas rozhodnúť a ďalšie prekvapenie bolo na svete. V poslednom zápase v skupine hrali proti FK - Niva Vinica z Ukrajiny. Zápas to bol vyrovnaný. Hráči Istebného nepúšťali súpera na dostrel, naopak neustále sme sa pokúšali ojedinelými brejkmi hroziť súperovej obrane. A keď už všetko nasvedčovalo, že zápas skončí prinajhoršom remízou, tak po našom nešťastnom záhrávaní 5metrového kopu, súper kopnutím lopty do prázdnej bránky, zasadil KO a tento zápas nakoniec prehrali 0:1. Nič to však nezmenilo na konečnom poradí v skupine a z druhého miesta postúpili do osemfinále, čo bolo ich tajným želaním.
V ňom narazili na súpera z Ukrajiny a to družstvo FK Spartak Ivano - Frankovsk. Neskutočná bojovnosť chlapcov a túžba po ďalšom výbornom výsledku, ich vyhecovala a súperovi z Ukrajiny boli viac ako nepríjemným protivníkom. Chlapci dodržiavali pokyny na sto percent, siahli na dno svojich síl a tak v remízovom zápase prišli na rad pokutové kopy, čo pre hráčov z Istebného bola opäť nová skúsenosť. Po prvých troch kopoch bol stav vyrovnaný a tak sa hráči striedali po jednom, až do úplného rozhodnutia. V nervy drásajúcom rozstrele a v jedenástej sérii si loptu na značku pokutového kopu postavil brankár Adamko Spišiak a chladnokrvne tento kop premenil. Keďže následne súperovu strelu bravúrne zneškodnil, postúpili po veľkej radosti, ktorá sa strhla na palubovke, do štvrťfinále!
V ňom v skorých ranných hodinách na druhý deň nastúpili proti českému družstvu FK OEZ Letohrad. Predpokladaná únava z ťažkých zápasov si vyžiadala daň a v tomto zápase ťahali za kratší koniec. Súper sa až ľahko dostal do dvojgólového vedenia a pokusy hráčov Istebného o prechod do útoku končili na pevnej obrane súpera, ktorá ich k ničomu vážnemu nepustila. V súčte bodov zo základnej skupiny, nakoniec obsadili krásne 6. miesto, ktoré si hráči Istebného určite zaslúžili.
Treba však vyzdvihnúť výkon celého družstva, ktoré pod taktovkou trénerov J. Michalic a P. Noga, ukázalo, že práca s nimi má svoje opodstatnenie. Svojou disciplínou, snahou a nesmiernou bojovnosťou dokázali, že za tak krátky čas urobili veľký krok dopredu a je len na nich, či v tom budú aj naďalej pokračovať.

2. OŠK Istebné
3. Miniliga Talentov Prešov