Turnaje/Zápasy‎ > ‎

8.11.2008 Prešov - Miniliga talentov (hala)

Po „nultom“ ročníku odštartoval 8.novembra 1. ročník Miniligy talentov prvým turnajom zimnej časti, ktorý sa konal v Prešove na ZŠ Sibírska.
Zúčastnilo sa ho šesť družstiev – najlepších celkov z východného Slovenska v tejto kategórii. Boli to tieto družstvá : 1.FC Tatran Prešov, Junšport Stará Ľubovňa, FK Spišská Nová Ves, Michalovce, Partizán Bardejov, MFK Košice. Podľa pravidiel súťaže každé z týchto družstiev zorganizuje jeden turnaj v zimnej a jarnej časti. Takže do letných prázdnin máme zaistených 12 turnajov.
Turnaj v Prešove bol po športovej aj organizačnej stránke na vysokej úrovni. Zaujal moderátor podujatia, ktorý komentoval jednotlivé zápasy. Niektorí chlapci absolvovali prvé interview vo svojej kariére.


Výsledky MFK Košice


8.11.2009
MFK Košice - MFK Zemplín Michalovce               8:0

8.11.2009
MFK Košice - FK Spišská Nová Ves                     3:1

8.11.2009
MFK Košice - Junošport Club Stará Ľubovňa     5:2

8.11.2009
MFK Košice - Partizán Bardejov                           7:2

8.11.2009
MFK Košice - 1. FC Tatran Prešov                       1:1


Strelci : Gašparík 11, Tóth 6, Masrna 3, Danko 2, Šmajda 2

Tabuľka    
1. MFK Košice
5
4
1
0
24
 :
6
13
2. 1.FC Tatran Prešov
5
3
1
1
10
 :
5
10

3. MFK Zemplín Michalovce
5
3
0
2
9
 :
14
9

4. Junošport Club Stará Ľubovňa
5
2
0
3
15
 :
11
6

5. FK Spišská Nová Ves
5
2
0
3
7
 :
12
6

6. Partizán Bardejov
5
0
0
5
6
 :
23
0


Všetky výsledky

KE
PO
MI

SNV
BJ
 MFK Košice

1:1
8:0
5:2
3:1
7:2
 1.FC Tatran Prešov
1:1

3:2
3:0
0:2
3:0
 MFK Zemplín Michalovce
0:8
2:3

2:1
2:0
3:2
 Junošport Club Stará Ľubovňa
2:5
0:3
1:2

6:0
6:1
 FK Spišská Nová Ves
1:3
2:0
0:2
0:6

4:1
 Partizán Bardejov
2:7
0:3
2:3
1:6
1:4


Najlepší jednotlivci

Najlepší hráči jednotlivých mužstiev
Potočňák Richard       - 1. FC Tatran Prešov
Dzurjo Marián             - MFK Zemplín Michalovce
Tóth Dominik              - MFK Košice
Angelovič Miloš          - Junošport Club Stará Ľubovňa
Bľanda Jozef              - Partizán Bardejov
Suslov Tomáš            - FK Spišská Nová Ves

Najlepší hráč turnaja
Gašparík Ronald        - MFK Košice

Najlepší brankár
Ďurčán Marek            - FK Spišská Nová Ves

Najlepší strelec
Gašparík Ronald        - MFK Košice


Hodnotenie trénera

Chlapci hrali z veľkou chuťou a radosťou. Hýrili pohybom, aktivitou a rýchlosťou. Mnohé z našich akcií roztlieskali obecenstvo. Súperov sme neraz „priklincovali“ k vlastnej bráne. Veľa našich gólov padlo po krásnych akciách so zakončením do prázdnej brány po vyšachovaní súperovej obrany. Ale opäť sme raz museli dokazovať svoj víťazný charakter a túžbu po víťazstve. V zápase so St. Ľubovňou sme prehrávali 0:2. Zvýšenou aktivitou sme zatlačili súpera a otočili výsledok na 5:2.
Okrem chlapcov, ktorí boli ohodnotení individuálnymi cenami je treba pochváliť Filipa Kövera, Dominika Danka, nášho nového hráča Vlada Masrnu. Teší ma zlepšenie Matúša Pekarčíka. Celý kolektív svojim disciplinovaným vystupovaním na ihrisku ako aj mimo ihriska vzorne reprezentoval náš klub.

Odkazy

Čo píšu iní

Úvodné kolo Miniligy talentov vyhrali Košice pred Tatranom odkaz

     Úvodné kolo Miniligy talentov 2000 majú po sobote za sebou mladé nádeje šiestich futbalových klubov z východného Slovenska. V telocvični Základnej školy na Sibírskej ulici bojovali najmladší futbalisti z Košíc, Starej Ľubovne, Spišskej Novej Vsi, Bardejova, Michaloviec a domáceho 1. FC Tatran Prešov.

Chlapci vo veku od 6 do 8 rokov predviedli bojovnosť, chuť pobiť sa o výsledok, férovosť, ale predovšetkým nefalšovanú radosť z hry. Ale nie len chlapci. Na palubovku vybehli aj dve dievčatá, ktoré nastúpili za Starú Ľubovňu. A tie sa veru medzi chlapcami nestratili. Počas soboty sa turnajovým spôsobom stretli každý s každým a futbalové nádeje sa pokúsili získať putovný pohár či niektorú z medaily, ktoré pripravili organizátori prvého kola. „Myšlienka dať deťom priestor k prezentácii svojho futbalového umenia sa ukázala ako správna a motivujúca. Chlapci sa v tomto veku učia futbalovú abecedu, robia prvé futbalové kroky a takéto turnaje ich posúvajú dopredu" , skonštatoval predseda organizačného výboru Martin Vasiľ. Tých najlepších mohla tešiť aj pochvala od legiend prešovského futbalu Antona Kozmana a Rudolfa Pavloviča, ktorí dekorovali víťazov. Z prvenstva sa napokon tešili chlapci MFK Košice, ktorí stratili počas turnaja jediný bod v súboji o prvé miesto s nádejami Tatrana Prešov. Bronzový stupeň patrí futbalistom z Michaloviec. Ďalšie kolo Miniligy talentov 2000 sa odohrá v Spišskej Novej Vsi v januári budúceho roku.

Výsledkový servis 1. kola: Prešov – Bardejov 3:0, Sp. N. Ves - St. Ľubovňa 0:6, Michalovce – MFK Košice 0:8, Prešov - St. Ľubovňa 3:0, Bardejov – Michalovce 2:3, Sp. N. Ves – Košice 1:3, Prešov – Michalovce 3:2, Bardejov – Sp. N. Ves 1:4, St. Ľubovňa – Košice 2:5, Prešov - SNV 0:2, St. Ľubovňa - Michalovce 1:2, Bardejov – Košice 2:7, SNV – Michalovce 0:2, Prešov – Košice 1:1, St. Ľubovňa – Bardejov 6:1

Poradie družstiev: 1. MFK Košice 13b, 2. 1. FC Tatran Prešov 10b, 3. MFK Zemplín Michalovce 9b, 4. Junošport St. Ľubovňa 6b, 5. FK Spišská Nová Ves 6b, 6. Partizán Bardejov 0b.

Najlepší strelec a Najlepší hráč turnaja – Ronald Gašparík, MFK Košice – 11 gólov
Najlepší brankár – Marek Ďurčan, FK Spišská Nová Ves
Najlepší hráči klubov: MFK Košice – Dominik Tóth, 1. FC Tatran Prešov – Richard Potočňák, MFK Zemplín Michalovce – Marián Dzurjo, Junošport St. Ľubovňa – Miloš Angelovič, FK Spišská Nová Ves - Tomáš Suslov, Partizán Bardejov – Jozef Bľanda
(ik)

 


Korzár odkaz
Najmenší krotili futbalové lopty

Najmladší futbalisti z východu republiky majú svoj krst prvým turnajom úspešne za sebou. Svoje futbalové schopnosti si zmerali 8. novembra v úvodnom kole Miniligy talentov 2000 v telocvični Základnej školy na Sibírskej ulici v Prešove.

PREŠOV. Chlapci vo veku od 6 do 8 rokov predviedli bojovnosť, chuť pobiť sa o výsledok, férovosť, ale predovšetkým nefalšovanú radosť z hry. Ale nielen chlapci. Na palubovku vybehli aj dve dievčatá, ktoré nastúpili za Starú Ľubovňu. A tie sa veru medzi chlapcami nestratili. Počas soboty sa turnajovým spôsobom stretli každý s každým a futbalové nádeje sa pokúsili získať putovný pohár či niektorú z medailí, ktoré pripravili organizátori prvého kola.

Prišli všetci

"Sme radi, že prišli všetky družstvá, s ktorými sme sa pustili do projektu Miniligy talentov. Chlapcom chcem pogratulovať k strelám, gólom, pekným brankárskym zákrokom či kľučkám," zhodnotil úroveň prvého kola Miniligy predseda organizačného výboru Martin Vasiľ. Z predvedených výkonov sa tešili aj diváci, ktorí boli neraz ďalším hráčom na ihrisku. A chlapci sa im za to peknou hrou odvďačili. "Myšlienka dať deťom priestor k prezentácii svojho futbalového umenia sa ukázala ako správna a motivujúca. Chlapci sa v tomto veku učia futbalovú abecedu, robia prvé futbalové kroky a takéto turnaje ich posúvajú dopredu," konštatoval Martin Vasiľ. Tých najlepších mohla tešiť aj pochvala od legiend prešovského futbalu Antona Kozmana a Rudolfa Pavloviča, ktorí dekorovali víťazov. Z prvenstva sa tešili chlapci MFK Košice, ktorí stratili počas turnaja jediný bod v súboji o prvé miesto s nádejami Tatrana Prešov. Tí však prišli o tri body po nečakanej prehre so Spišskou Novou Vsou. Bronzový stupeň patrí futbalistom z Michaloviec, ktorí sa zlepšovali od zápasu k zápasu a dokázali sa otriasť z úvodného debaklu od víťaza turnaja. Pomohli im aj ďalšie prekvapivé výsledky turnaja.

Ďalšie kolo Miniligy talentov 2000 sa odohrá v Spišskej Novej Vsi v januári budúceho roku.

Výsledkový servis 1. kola

1. FC Tatran Prešov - Partizán Bardejov 3:0, FK Spišská Nová Ves - Junošport St. Ľubovňa 0:6, MFK Zemplín Michalovce - - MFK Košice 0:8, 1. FC Tatran Prešov - Junošport St. Ľubovňa 3:0, Partizán Bardejov - MFK Zemplín Michalovce 2:3, FK Spišská Nová Ves - MFK Košice 1:3, FC Tatran Prešov - MFK Zemplín Michalovce 3:2, Partizán Bardejov - FK Spišská Nová Ves 1:4, Junošport St. Ľubovňa - MFK Košice 2:5, 1. FC Tatran Prešov - FK Spišská Nová Ves 0:2, Junošport St. Ľubovňa - MFK Zemplín Michalovce 1:2, Partizán Bardejov - MFK Košice 2:7, FK Spišská Nová Ves - MFK Zemplín Michalovce 0:2, 1. FC Tatran Prešov - MFK Košice 1:1, Junošport St. Ľubovňa - Partizán Bardejov 6:1

Organizátori odmenili a ocenili aj najlepších jednotlivcov:

Najlepší strelec a najlepší hráč turnaja - Ronald Gašparík, MFK Košice - 11 gólov.

Najlepší brankár - Marek Ďurčan FK Spišská Nová Ves. Najlepší hráči klubov: MFK Košice - Dominik Tóth. 1. FC Tatran Prešov - Richard Potočňák. MFK Zemplín Michalovce - Marián Dzurjo. Junošport St. Ľubovňa - Miloš Angelovič. FK Spišská Nová Ves - Tomáš Suslov. Partizán Bardejov - Jozef Bľanda.